Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Terapia daremna w oddziale intensywnej terapii - w świetle praktyki klinicznej, prawa i etyki".
23 stycznia 2015 roku, godz.11.00-16.00.
Audytorium im. Jana Pawła II, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Borowska 213, 50-556 Wrocław
Zgodnie z komunikatem z dnia 31 grudnia 2014 roku "Anaesthesiology Intensive Therapy" znajduje się w części B wykazu czasopism naukowych. Liczba punktów przyznawanych za publikację w czasopiśmie wynosi 9.
więcej "Anaesthesiology Intensive Therapy" znajduje się w części B wykazu czasopism naukowych
Podczas walnego zgromadzenia delegatów, 12 września 2014 roku w Wiśle, wybrano nowy Zarząd Główny PTAiIT.
Ministerstwo Zdrowia przyznało 2500 miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym.
Sekcja Naukowo-Edukacyjna PTAiIT objęła patronat merytoryczny nad serwisem aib.med.pl
więcejPatronat merytoryczny Sekcji Naukowo-Edukacyjnej PTAiIT nad serwisem aib.med.pl
Dnia 5 września 2014 roku na stronach internetowych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (NIZP - PZH) zostały opublikowane fakty dotyczące wirusa Ebola.
Dnia 25 sierpnia 2014 ujrzały światło dzienne najnowsze wytyczne dotyczące oceny okołooperacyjnego ryzyka sercowo-naczyniowego i postępowania u pacjenta poddawanego zabiegowi niekardiochirurgicznemu. Są one owocem wspólnych działań grupy roboczej złożonej z ekspertów z European Society of Cardiology (ESC) i European Society of Anaesthesiology (ESA).
Zapraszamy serdecznie do udziału w kursie e-learningowym, gdzie można uczestniczyć we wszystkich wykładach Sympozjum. Przedstawiamy materiały konferencyjne z IV Sympozjum Naukowego "Hemostaza na etapie przemian i odkryć w medycynie", które odbyło się w dn. 11-12. kwietnia 2014 w Warszawie.
Dane o dostępności i używaniu leków przeciwbólowych, szczególnie leków o silnym działaniu przeciwbólowym, wskazują na niedostateczną ochronę pacjentów przed bólem w Polsce. Na problem ten zwracają uwagę specjaliści leczenia bólu, organizacje pozarządowe, organizacje pacjentów, lekarskie towarzystwa naukowe i Ministerstwo Zdrowia.
Dr Maria Chazapis z University College Hospital w Londynie zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc. Prowadzi ona badanie ankietowe dotyczące lokalizacji końcówki igły, techniki jej prowadzenia oraz ilości środka miejscowo znieczulającego w najpowszechniejszych blokadach obwodowych.
więcejBadanie ankietowe dotyczące zastosowania ultrasonografii w blokadach obwodowych